Podróżowanie po Polsce i świecie kamperem czy z przyczepą kempingową wciąż jest bardzo popularne. Na takie wyjście decydują się zarówno osoby, które mają ograniczony budżet, ale chcą wyjeżdżać na wczasy, ale i osoby, które cenią sobie swobodę i wolność, nie chcą się ograniczać czy skazywać na nudę

Wakacje we własne przyczepie czy w kamperze są bardzo przyjemne. Swoją bazę noclegową możemy zabrać ze sobą, nie martwiąc się o to, co zastaniemy na miejscu. Urlop możemy spędzić zarówno na polu biwakowym, jak i „na dziko”, zatrzymując się w bezpiecznym miejscu. Pobyt na takich zasadach jest bardzo tani i korzystny, a przy tym bardzo wygodny, więc wiele osób chętnie wybiera się na urlop z własna przyczepą, pozostając w pełni niezależnymi.

Zalety wczasów we własnej przyczepie

Wyjazdy na wakacje z własną przyczepą są bardzo atrakcyjne. Nie trzeba się w żaden sposób męczyć i zastanawiać, jak zorganizować taki wyjazd. Nie ma też konieczności rezerwowania miejsca na kilka miesięcy wcześniej. Wystarczy, że nawet w dniu wyjazdu zadzwonimy w wybrane miejsce na pole biwakowe i zapytamy o wolne miejsca. Nawet, jeśli na jednym polu biwakowym nie znajdziemy takiego miejsca, znajdziemy je na pobliskich. Następnie przyjeżdżamy ze swoją przyczepą, rozbijamy się w wybranym miejscu i wypoczywamy. Jeśli z jakiegoś powodu nie pasuje nam wybrane miejsce bądź pogoda jest brzydka, zawsze możemy spakować się i wyjechać w inne miejsce, oddalone nawet o setki kilometrów.

Wyjazd z przyczepą na wakacje z dziećmi

Częstą praktyką są wyjazdy wakacyjne z przyczepą z dziećmi. Podczas takich wakacji rodzina może spędzić wiele czasu razem, miło spędzić urlop i znajdzie wiele czasu na zwiedzanie, wspólną zabawę, aktywne spędzanie czasu i wypoczynek. Bez wątpienia dzieci na tym wiele zyskają. Na polach biwakowych najczęściej znajdują się także niewielkie place zabaw, gdzie dzieci na ogrodzonym terenie mogą się bawić, kiedy ich rodzice będą np. szykować posiłek w przyczepie lub zajmować się innymi obowiązkami. Osoby, które często korzystają z takich wyjazdów potwierdzają, że wyjazd z dziećmi na kemping jest bardzo przyjemny, może dać wiele radości, a dzięki temu, że nie zapłacimy dużej kwoty za wyjazd i wynajęcie obiektu noclegowego, będziemy mogli w każdej chwili zrezygnować z wyjazdu, zmienić miejsce pobytu lub po prostu wrócić do domu, nie tracąc przy tym sporej kwoty pieniędzy.

Wyjazdy z przyczepą sposobem na zwiedzanie

Wśród turystów wyjeżdżających na swoje wakacje z przyczepą lub kamperem, nie brakuje także takich osób, które chcą zwiedzić wiele miejsc podczas jednego wyjazdu. Dzięki przyczepie jest to możliwe. Wystarczy zaplanować trasę, wsiąść i jechać. W każdym miejscu możemy zatrzymać się i zwiedzać tak długo, jak nam się to podoba. Bez najmniejszych przeszkód możemy zostać na dłużej, albo po prostu wejść do samochodu i ruszyć z przyczepą w dalszą drogę. Jest to absolutnie najwygodniejszy sposób podróżowania dla osób, które nie lubią długo siedzieć w jednym miejscu albo nie chcą marnować czasu i urlopu, jeśli gdzieś im się bardzo nie spodoba. Bez względu na to, czy zdecydujemy się zatrzymać w danym miejscu „na dziko”, czy też wolelibyśmy skorzystać z pola kempingowego, zawsze mamy taką możliwość, a koszty są niewielkie.

Czy w przyczepie może być wygodnie?

Zdecydowanie tak. Obecnie coraz częściej miłośnicy tego stylu podróżowania nie pozostają przy starym wystroju przyczepy, ale wykonują bardzo gruntowny remont. Przyczepy z nowym wnętrzem, nowymi meblami i pięknymi dodatkami stają się niemal sztuką, którą coraz więcej osób uprawia. W dodatku, wyjazd wakacyjny w takiej przyczepie jest bardzo przyjemny i komfortowy. Nowe meble i dodatki sprawiają, że w przyczepie przyjemnie pachnie i jest tam bardzo przytulne wnętrze, przez co można spędzić w niej chwile relaksu ciesząc się uroczym wystrojem. Kiedy tak pięknie wykończymy przyczepę, może ona być zdecydowanie piękniejsza i przyjemniejsza niż niejeden pokój w pensjonacie. Zaś pobyt urlopowy w przyczepie będzie znacznie tańszy. Czasem nie warto więc wyjeżdżać na urlop i opłacać dużych kwot za wynajem pokoju, w którym nie będziemy czuć się wcale wygodniej i przyjemniej, niż we własnej, wyremontowanej przyczepie.

Tani sposób na podróże po Polsce i nie tylko

Wiele osób martwi się, że ich wyjazd wakacyjny może być bardzo kosztowny. Przez to często całkowicie rezygnujemy z takiego wyjazdu. Zupełnie niepotrzebnie! Jeśli zdecydujemy się na wakacje w przyczepie kempingowej, koszty wyjazdu czy to w kraju czy za granicą będą minimalne. Wielu turystów decyduje się na podróż przyczepą nie tylko na terenie Polski, ale również wyjeżdżają do innych krajów, gdzie podróżowanie z przyczepą jest równie popularne i mile postrzegane. Jeśli więc zastanawiamy się, czy warto zainwestować we własną przyczepę, wyremontować jej wnętrze i wybrać się na wakacje – odpowiedź brzmi, zdecydowanie tak. Dzięki temu nasza wycieczka będzie znacznie tańsza i możliwa o każdej porze, bez względu na to, czy jesteśmy w samym środku sezonu urlopowego, czy też nie. Jeśli akurat jest piękna pogoda i mamy ochotę wziąć wolne w pracy i wyjechać, dzięki przyczepie jest to możliwe. Wystarczy, że podejmiemy decyzję, spakujemy się, wybierzemy cel podróży i możemy wyruszać. Bez przyczepy nie byłoby to możliwe, bowiem różne miejsca wypoczynkowe, miejsca w hotelach czy pensjonatach często są już od dawna zarezerwowane na kilka miesięcy przed terminem wakacji, przez co nie można wyjechać na wymarzony urlop. Jeśli jednak zakupimy własną przyczepę, będziemy mogli wyjechać w dowolnym momencie, gdyż pola kempingowe zwykle mają wolne miejsca, a jeśli nie, zawsze możemy także zatrzymać się w dowolnym innym miejscu.